Избиране на Сифон за Баня
  • Очаква ме избор на оборудване на мокро помещение и съм си избрал подов линеен отводнителен канал Inox Style ъгъл , който да поставя пред входа за влизане на стъклената кабина за баня.Харесaл съм си дизайна и варианта, който ще бъде луксозен с плочка. Нещото, което ме притеснява е каква оразмеримост точно да избера на подовия сифон.
    Ширината м/у вертикалните оси на помещението е 8,6см, като едната преграда е от изпечени глинени блокове на която има покриваща смес, а другата е бетонна шайба. Поради това, че не съм убеден колко единици микрометра взема фаянса от тази дължина, не мога да изчисля с каква оразмеримост да е лентовия сифон, също и дали модела е удачен. Стандартните дължини на онези на които съм се задържал са 6,85см или 7,85см. Според вас коя от двете големини ще е по image добра? Признателен съм Ви предварително.
    Мнение от професионалист: Тъй като в професията си като специалист по В и К системи съм се сблъсквал с какви ли не трудности на клиентите във банята ще Ви разкрия нещо, което за вас надявам се да е увлекателно и от значение: Дължината на лентовия отводнителен канал играе важност до такава степен, че да успеете да си създадете наклонеността на подовата част за по-сполучливо изтичане на H2O в системата за отвеждане на нечисти води. И на дългия, и на по-скосения сифон за баня, нехарактерността е доста малка, обиколката на тръбата на канала въпреки всичко е необходимо да е фи 50мм. Важността на изтичането на водата не е в протежението на лентовия сифон, а по-скоро в обиколката на тръбата на канала. Следващия размер на тръбите от поливинил хлорид е обаче 3 цола. Оттичането ще е по-добро, но от финансова гледна точка излиза по-скъпо, както от крайната парична сума на елементите, така и от по-дебелата изолираща паста, която се поставя за да скрие канализацията. Също така височината на лентов сифон за баня с отворна тръба фи 75 става прекомерно висока и в много от баните модерно строителство става неизпълнимо за поставяне.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!